Batman İcra Dairesi Müdürlüğü Batman Merkez’de 710 metrekare arsa icradan satılıktır

İhalenin AdıBatman İcra Dairesi Müdürlüğü Batman Merkez’de 710 metrekare arsa icradan satılıktır
İhale Kanunu2004 Sayılı İcra ve İflas Kanunu
İhale TürüSatış ve Trampa
İhalenin Yapılacağı İlBatman
İhalenin Tarihi24 Ocak 2023
İhale Saati10:30
İhale iKNILN01738433
İhaleyi Yapan İdareBatman İcra Dairesi Müdürlüğü
Benzer İhalelerBenzer İhaleler İçin Tıklayınız
İhalenin İlanı :
T.C.
BATMAN İCRA DAİRESİ
2022/589 TLMT.

 
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, GİRİSİRAN Mahalle/Köy, 1855 Ada, 7 Parsel, Taşınmaz ARSA nitelikli olup Batman Güney Çevreyolundan Yeniköy kavşağına girildikten 1250 m sonra sağ cephede bulunmaktadır. Toplu taşıma araç duraklarına yakın konumdadır. Çevrisinde Balpınar Ulu Cami, Balpınar İlkokulu ve Balpınar Belediyesi gibi yapılar vardır. Her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Arsa üzerinde yaklaşık 50 yaşlarında tek katlı, 195 m2 alana sahip, dış cephesi kerpiç sıva üzeri kireç badana, döşmesi toprak zemin üzeri tesfiye şapı yapılmış, giriş kapıları tahta kapı, tavan ahşap kalas üzeri beton tabliye olan yığma yapı yer almaktadır.

Adresi : Girişiran Köyü Sınırları İçerisinde Batman Merkez / BATMAN
Yüzölçümü : 710,90 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Belediye imar planı sınırları dışında
Kıymeti : 385.378,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : İrtifak Hakkı : TEDAŞ Genel Müdürlüğü lehine 3362,92 M irtifak hakkı vardır.
1. Satış Günü : 24/01/2023 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 23/02/2023 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale
olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/589 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2022
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İhale Bilgileri

İhale TürüSatış ve Trampa