Bursa 2. İcra Dairesi Müdürlüğü Osmangazi Yunuseli’de 95 metrekare daire icradan satılıktır

İhalenin AdıBursa 2. İcra Dairesi Müdürlüğü Osmangazi Yunuseli’de 95 metrekare daire icradan satılıktır
İhale Kanunu2004 Sayılı İcra ve İflas Kanunu
İhale TürüSatış ve Trampa
İhalenin Yapılacağı İlBursa
İhalenin Tarihi26 Ocak 2022
İhale Saati14:00
İhale iKNILN01503755
İhaleyi Yapan İdareBursa 2. İcra Dairesi Müdürlüğü
Benzer İhalelerBenzer İhaleler İçin Tıklayınız
İhalenin İlanı :
T.C.
BURSA
2. İCRA DAİRESİ
2021/5823 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : BURSA İli, OSMANGAZİ İlçesi, YUNUSELİ Mahallesi, 8901 Ada No, 2 Parsel No, 50/1856 Arsa Paylı, 1.858,75 m2 Yüz Ölçümlü, İKİ ADET 6′ ŞAR KATLI BETONARME APARTMAN HAVUZ VE ARSASI Ana Taşınmaz Nitelikli, A Blok, 1. Kat, 6 No lu Bağımsız Bölüm, MESKEN Bağımsız Bölüm Nitelikli Taşınmazın Tamamı.
Özellikleri : Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Yunuseli Mahallesi, 2. Karanfil Caddesi, no: 36 adresindeki Bora Sitesinin, A blok, 2. katındaki 6 kapı nolu dairedir. Tapu bilgilerinde 1. kat, 6 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 2. kattaki 6 nolu daire olduğu görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+4 normal + dubleks katlı olmak üzere toplam 7 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü, site içerisinde, bahçeli, yüzme havuzlu ve otoparklıdır. Zemin katında sığınak, depo ve 1 adet mesken, üst katlarının beherinde ise 3′ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür. Keşif esnasında, kapının zili birkaç kez çalınmasına rağmen cevap veren olmayınca, dairede kimsenin olmadığı anlaşılmış olup, dış mekan incelemelerinin mahallinde yapılmasının ardından iç mekanı ile ilgili teknik ve fiziksel özellikleri hakkında, mahallinde ikamet edenler ile görüşülerek gerekli bilgiler elde edilmiştir. Edinilen bu bilgilere göre; Halihazırda, borçlu tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin bürüt alanı 95,00 m2. ve net kullanım alanı ise 82,00 m2. olup, 2 adet oda, salon, antre, hol, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Salon ve odaların tabanları laminat parke, antre, hol ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları kısmen alçı sıvalı ve dekoratif boyalı, kısmen duvar kağıtları ile kaplamalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, granit mermer kaplı ve ankastreli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise ahşap görünümlü PVC profildir. Kuzey ve doğu cepheli olan dairenin 2 cephesinde de 1′ er adet balkonu mevcuttur. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemli olan dairenin elektrik ve su abonelikleri bulunmaktadır. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli ve otoparklı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Hamitler Mezarlığı – Biladiyunus Arası Uygulama İmar Planı kapsamında, E: 1.25, Hmax.: 15,50 m. (5 kat), 5 m. ön bahçe mesafeli ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 451.250,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/01/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü : 23/02/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri : Adalet Sarayı Konferans Salonu – Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat D Blok MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- İhale anında veya öncesinde NAKİT TEMİNAT ALINMAYACAK olup, DOSYA NO VE T.C. NO BELİRTİLEREK (Bursa 2. İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası TAO Uluyol Şubesinde bulunan TR 840001500158007290499806 İBAN NUMARALI HESABA YATIRILMASI gerekmektedir.

3- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/5823 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

İhale Bilgileri

İhale TürüSatış ve Trampa