Eskişehir 6. İcra Dairesi Müdürlüğü Eskişehir Odunpazarı’nda 46 metrekare 2+1 daire icradan satılıktır

İhalenin AdıEskişehir 6. İcra Dairesi Müdürlüğü Eskişehir Odunpazarı’nda 46 metrekare 2+1 daire icradan satılıktır
İhale Kanunu2004 Sayılı İcra ve İflas Kanunu
İhale TürüSatış ve Trampa
İhalenin Yapılacağı İlEskişehir
İhalenin Tarihi07 Mart 2022
İhale Saati11:20
İhale iKNILN01542558
İhaleyi Yapan İdareEskişehir 6. İcra Dairesi Müdürlüğü
Benzer İhalelerBenzer İhaleler İçin Tıklayınız
İhalenin İlanı :
T.C.
ESKİŞEHİR
6. İCRA DAİRESİ
2021/1587 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
 

1 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, 16282 Ada, 24 Parsel, GÖZTEPE Mahalle/Köy, birinci bodrum kat 1 bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu bina güney ön cepheli betonarme binadır. Onaylı Projesine uygun olarak 2 adet bodrum+yüksek zemin+2 normal katlı olup, yaklaşık 2-3 yıllık asansörlü bina olup, yıpranma oranı % 4 dür. Meskun mahal içindedir. Boş ve eksik imalatlı konumda ve ön cepheye bakmakta olup, güney-doğu cephelidir. Proje Net alanı yaklaşık 46,24 m2 dir. Salon-mutfak nişi+2 oda+antre+banyo dan ibarettir. Onaylı projesinden farklı olarak mutfak, salon ile birleştirilmiştir. Taşınmaz ipotekli olup ipotek bedelinin altında satılmayacaktır.

Adresi : Göztepe Mahallesi Bademözü Sokak Hilal Apt N:48 K:1 D:1 Odunpazarı/ ESKİŞEHİR
İmar Durumu : Uygulama İmar Planına göre ayrık nizam üç kat konut yapımına müsaadelidir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 07/03/2022 günü 11:20 – 11:25 arası
2. Satış Günü : 04/04/2022 günü 11:20 – 11:25 arası
Satış Yeri : 6 Nolu İhale Masası – Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

Satış şartları :
 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/1587 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

İhale Bilgileri

İhale TürüSatış ve Trampa