İzmir 3. Sulh Hukuk Mahkemesi İzmir Narlıdere’de 2+1 daire mahkemeden satılıktır

İhalenin Adıİzmir 3. Sulh Hukuk Mahkemesi İzmir Narlıdere’de 2+1 daire mahkemeden satılıktır
İhale Kanunu2004 Sayılı İcra ve İflas Kanunu
İhale TürüSatış ve Trampa
İhalenin Yapılacağı İlİzmir
İhalenin Tarihi19 Ekim 2022
İhale Saati14:15
İhale iKNILN01649361
İhaleyi Yapan İdareİzmir 3. Sulh Hukuk Mahkemesi
Benzer İhalelerBenzer İhaleler İçin Tıklayınız
İhalenin İlanı :
T.C.
İZMİR
3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2022/18 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Tapu kaydında ana taşınmaz cinsi arsa olarak belirtilmişse de taşınmaz üzerinde zemin + 6 katlı apartmanın bulunduğu, satışa konu taşınmazın da söz konusu apartmanda mesken dairesi olduğu anlaşılmıştır. Keşif esnasında satışa konu meskenin kapalı olması nedeni ile içi incelenememiş olup değerlendirme bina dışında ve apartman içinde yapılan incelemeler ile bina içi incelenerek düzenlenen 15.02.2022 tarihli Bilirkişi Raporu ve rapordaki fotoğraflara dayalı olarak geçekleştirilmiştir. Apartman zemin + 6 katlı olup betonarme tarzda inşa edilmiştir. Girişi demir kapılı olup çatısı kiremit örtülüdür. Apartmanda asansör mevcut olup satışa konu 8 nolu daire kapısı çelik kapılıdır.15.02.2022 tarihli Bilirkişi Raporunda; meskenin 2 oda, salon, mutfak, giriş, banyo ve 1 balkondan oluştuğu, net 72 m2 alanlı olduğu, salon ve odaların zeminlerinin laminat parke, diğer hacim zeminlerinin seramik kaplı olduğu, mutfağının granit bankolu olduğu, banko alınlarının seramik kaplı olduğu, banko altında ve üzerinde hazır mutfak dolapları bulunduğu, banyo zemin ve duvarlarının seramik kaplı olduğu, duş tekneli duş kabini ve hilton lavabo bulunduğu, daire duvarlarının alçı sıvalı ve saten boyalı olduğu, pencerelerinin pvc, iç kapılarının ahşap malzemeli olduğu, ısınmanın jeotermalle sağlandığı belirtilerek yandaki daire içi fotoğraflarına yer verildiği görülmüştür. 1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Narlıdere İlçe, 8250 Ada, 2 Parsel, NARLIDERE Mahalle, 8 Nolu Bağımsız Bölüm
Adresi : Yenikale Mah Sema Sok Çelik 2 Apt N:28 K:2 D:8 Narlıdere / İZMİR
Yüzölçümü : 587,00 m2
Arsa Payı : 102/2348
Kıymeti : 2.200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
İmar Durumu :AYRIK NİZAM, 5 M. ÖN BAHÇE MESAFELİ, 7 KAT YAPILAŞAMA KOŞULLU KONUT ADASINA İSABET ETTİĞİ belirtilmiştir. Taşınmazda yapılaşmanın tamamlandığı görülmüştür.
Kaydındaki Şerhler : 3402 S.K. 22. MADDESİNİN 2. FIKRASININ A BENDİ UYGULAMASINA TABİDİR.
1. Satış Günü : 19/10/2022 günü 14:15 – 14:25 arası
2. Satış Günü : 23/11/2022 günü 14:15 – 14:25 arası
Satış Yeri : İzmir adliyesi Ek bina Gültekinler plaza zemin kat Z11 Müzayede salonu İzmir
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/18 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/06/2022
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

İhale Bilgileri

İhale TürüSatış ve Trampa