İzmir 9. İcra Dairesi Müdürlüğü İzmir Konak’ta 3+1 daire icradan satılıktır

İhalenin Adıİzmir 9. İcra Dairesi Müdürlüğü İzmir Konak’ta 3+1 daire icradan satılıktır
İhale Kanunu2004 Sayılı İcra ve İflas Kanunu
İhale TürüSatış ve Trampa
İhalenin Yapılacağı İlİzmir
İhalenin Tarihi19 Ocak 2023
İhale Saati14:00
İhale iKNILN01738971
İhaleyi Yapan İdareİzmir 9. İcra Dairesi Müdürlüğü
Benzer İhalelerBenzer İhaleler İçin Tıklayınız
İhalenin İlanı :
T.C.
İZMİR
9. İCRA DAİRESİ
2020/9171 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Konak İlçe, SALHANE Mahalle/Köy, 6610 Ada, 1 Parsel, 4.kat.8 nolu Nolu Bağımsız Bölüm.
Taşınmazın konumlu olduğu bina 6610Ada 1 Parsel üzerinde betonarme karkaz tarzda, bitişik nizamda inşa edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu bina,zemin+7 normal katlı olarak proje ve inşa edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkulün zemin katında 3 adet dükkan, bina girişi, otopark ve otopark girişi, diğer 7 normal katın her birinde ise 2'şer adet mesken olmak üzere toplam 17 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi Mithatpaşa caddesi üzerinden, binanın batı cephesinden ve zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Dış kapısı demir doğrama olup, merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşa edilmiştir. Asansörlü ve doğalgazlı olan ana gayrimenkulün otopark alanı bulunmaktadır. Bina yaklaşık 25 yaşındadır. satışa konu 8 nolu bağımsız bölüm nolu mesken konumlu olduğu binanın 4. katında bina girişine dışarıdan bakıldığında arka cephede (Kuzey-Güney cepheli),binaya Mithatpaşa caddesinden bakıldığında ol kolda yer almaktadır. Taşınmaz mimarı projesine göre antre-hol,3 oda 1 salon, banyo, mutfak VC, Kömürlük,1 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, brüt 173 m2, net 148 m2 (balkon dahil) kullanım alanına sahiptir. Mahallinde yapılan incelemelerde mutfak hacziminin duvarının bir kısmının kaldırılarak salon ve aynı yerden giriş verildiği belirlenmiş olup, toplam kullanım alanında herhangi bir değişiklik olmamıştır. Çelik doğrama giriş kapısı bulunan dairede iç kapılar ahşap kapılardır. Mutfak ve balkon zeminleri seramik kaplama ; salon ve oda zeminleri laminat parke ile kaplıdır. Antre, hol ve ıslak hacimlerde zeminler seramik duvarlar ise fayans ile kaplıdır. Islak hacimler hariç tüm mahallerin duvarları saten boya ile boyanmıştır. Tavanlarda ince sıva tavan boyasıdır. Mutfak dolapları mdflam üzeri lake kaplı, tezgahı granitten mamüldür. Banyo duvarları fayans kaplama olup içerisinde ; klozet. lavabo ve duşakabin mevcuttur. Dış cephe doğramaları PVC doğramadır. Taşınmaz kombi ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz kiracısı tarafından konut olarak kullanılmaktadır.

Adresi : Akın Simav Mah.Mithatpaşa Cad.Özge Apartmanı,No: 339,K:4-D.8 Konak / İZMİR
Yüzölçümü : 148 m2
Arsa Payı : 180/2400
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bitişik Nizam 7 kat ,Konut+Ticaret alanı (KT1 Rumuzlu)imarlı -olduğu öğrenilmiştir.Zemin +1.katlar ,tercihli ticaret,üst katlar, konut alanı olarak izinlidir. Taşınmaz Konak Belediyesi sınırlarında yer almakta olup,tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti : 900.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 1-Diğer : T.C.Zıraat Bankası 1. dereceden ipotek kaydı vardır.
2- İRTİFAK HAKKI : M:Zeminden 400 M Yükseklik 1.20x0 25m2 Büyüklükte avluya bakar 1pencere ile 29 parselin IŞIK
HAKKI (662 Ada 28 Parselden)

1. Satış Günü : 19/01/2023 günü 14:00 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 20/02/2023 günü 14:00 - 14:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/9171 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/11/2022
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İhale Bilgileri

İhale TürüSatış ve Trampa