Karaman İcra Dairesi Müdürlüğü Karaman Merkez’de 171 metrekare daire icradan satılıktır

İhalenin AdıKaraman İcra Dairesi Müdürlüğü Karaman Merkez’de 171 metrekare daire icradan satılıktır
İhale Kanunu2004 Sayılı İcra ve İflas Kanunu
İhale TürüSatış ve Trampa
İhalenin Yapılacağı İlKaraman
İhalenin Tarihi03 Ocak 2023
İhale Saati14:00
İhale iKNILN01736479
İhaleyi Yapan İdareKaraman İcra Dairesi Müdürlüğü
Benzer İhalelerBenzer İhaleler İçin Tıklayınız
İhalenin İlanı :
T.C.
KARAMAN İCRA DAİRESİ
2022/229 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 No'lu taşınmazın Özellikleri :
Karaman ili, Merkez İlçesi, Hacı Celal Mah. 5263/5 ada/Parsel, -/ BİRİNCİ /-/ 2 Blok/Kat/Giriş-BB nolu, 100/417 Arsa pay/Paydalı, 416,70 m² ana taş. yüzölçümlü, Mesken bağımsız bölüm nitelikli taşınmaz. (Eski 1055 ada, 39 Parsel) Meskenin bulunduğu apartman 4 katlı olup, binanın her katında bir daire vardır. Binanın kat irtifakı kurulmuştur. Meskenin bulunduğu alan konut yoğunluğu olan bir bölgedir. Mesken bodrum kat + 4 katlı apartmanın birinci katındadır. Meskende 4 oda, 1 salon, mutfak, antre , banyo, duş, lavabo - wc ve 3 balkon vardır. Binanın dışında ısı yalıtımı vardır. Mesken kaloriferli ve kombilidir. Odaların tabanları laminant parke döşelidir. Odaların ve salonun duvarları alçı üzeri saten boyalıdır. Tavanlar kartonpiyer olup plastik boyalıdır. Sulu hacimlerin (banyo, duş, lavabo - wc ) tabanları ve duvarları seramiktir. Odaların ve diğer hacimlerin pencereleri pvc'dir. Mutfakta tezgah mermer olup tezgah altı ve tezgah üstü mutfak dolapları mevcuttur. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. İç kapılar ahşap kapıdır. Mesken betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Binanın Yapı Kullanım İzin Belgesi 24.08.2012 tarih ve 5/48 sayılıdır. Meskenin alanı 171 m2dir. Meskenin yapı sınıfı 3 B'dir. Bodrum kattaki Eklenti 2 kiler bu meskene aittir. Meskenin bulunduğu bölgede Belediyenin, Resmi ve Özel Kurumların yol, su, elektrik, çöp toplama , telefon, internet, doğalgaz, kanalizasyon v.b. altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlanmıştır. Mesken şehir merkezine yakındır. Bu bölgede yaya trafiği vetaşıt trafiği normal seviyededir. Borçlunun hissesi tamdır.
Adresi: Alacasuluk Mah. 557. Sok. No: 4, 1. Kat, Daire No: 2Merkez/Karaman
Mesken Yüzölçümü : 171 m2
Arsa Payı: 100/417
İmar Durumu : Karaman Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 1/1000 ölçekli uygulama imar planı sınırları içindedir. İmar durumu ayrık nizam 4 kat imarlı olup, %40 kullanımlıdır. Konut + ticari lejantlıdır.
Kıymeti : 1.200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Aile konutudur. (Tapu Kaydı gibidir)
1. Satış Günü : 03/01/2023 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 31/01/2023 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

/> Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/229 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İhale Bilgileri

İhale TürüSatış ve Trampa