Kozluk İcra Müdürlüğü Batman Kozluk’da 160 metrekare 4+1 daire icradan satılıktır

İhalenin AdıKozluk İcra Müdürlüğü Batman Kozluk’da 160 metrekare 4+1 daire icradan satılıktır
İhale Kanunu2004 Sayılı İcra ve İflas Kanunu
İhale TürüSatış ve Trampa
İhalenin Yapılacağı İlBatman
İhalenin Tarihi08 Mart 2022
İhale Saati14:30
İhale iKNILN01544730
İhaleyi Yapan İdareKozluk İcra Müdürlüğü
Benzer İhalelerBenzer İhaleler İçin Tıklayınız
İhalenin İlanı :
T.C.
KOZLUK
İCRA DAİRESİ
2020/18 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Batman İl, Kozluk İlçe, 435 Ada, 15 Parsel, TEPECİK Mahalle/Köy, TEPECİK Mevkii, BATMAN İLİKOZLUK İLÇESİ TEPECİUK MAHALLESİNDE İPEK YOLU 6. KAT 26 NO’LU BAĞIMSIZ BÖLÜM KAİN 435 ADA 15 NO’LU PARSEL4.312,17 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ ARSA ÜZERİNDE BLOK OLARAK İNŞA EDİLMİŞTİR. ARSA VASIFLI TAŞINMAZ ÜZERİNE İNŞA EDİLEN B+Z +ASMA KAT+ 7 NORMAL KATLI KARKAS KALORİFERLİ ASANSÖRLÜ BİR YAPIDIR. TAŞINMAZ 6. KAT 26 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM YÜZÖLÇÜMÜ 160,00 M2. DIR. APATMANIN DIŞ CEPHESİ SIVA ÜZERİ YALITIMLI MONTALAMA İLE KAPLI BİNANIN ANA GİRİŞ KAPISI DEMİR DOĞRAMADAN YAPILMIŞ YAĞLI BOYA İLE BOYANMIŞTIR. 4 ODA BİR SALON MUTFAK BANYO TUVALETTEN İBARETTİR. ODA VE SALON DUVARLARI SIVASI YAPIMLMIŞ OLUP, SATEN YAĞLI BOYA İLE BOYANMIŞTIR. ZEMİN DÜŞEMESİ SERAMİK İLE KAPLANMIŞTIR. BANYO MUTFAK TUVALET DUVARLARI TAVANA KADAR SERAMİK İLE KAPLANMIŞTIR. KAPLIARA AHŞAP PENCERELERİ PVC DEN YAPILMIŞTIR. HER TÜRLÜ BELEDİYE HİZMETİNDE YARARLANMAKTADIR. TOMOGRAFİK YAPISI BAKIMINDAN BİNA OLARAK BULUNMAKTADIR. 160,00M2 OLUP, 435 ADA 15 NOLU PARSEL 26 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM . DETAY BİLGİKOZLUK İCRA DAİRESİNİN 2020/18 TALİMAT DOSYASINDA MEVCUTTUR.
Adresi : Tepecik Mahallesi 2406 Ssokak 44/8Kozluk / BATMAN
Yüzölçümü : 4.312,17 m2
Arsa Payı : T/1
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 200.272,65 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 08/03/2022 günü 14:30 – 14:40 arası
2. Satış Günü : 05/04/2022 günü 14:30 – 14:40 arası
Satış Yeri : KOZLUK HÜKÜMET KONAĞI İCRA DAİRESİNİN ÖNÜ – null null / null
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/18 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/01/2022
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

İhale Bilgileri

İhale TürüSatış ve Trampa