Mardin İcra Dairesi Müdürlüğü Mardin Artuklu’da 125 metrekare dükkan icradan satılıktır

İhalenin AdıMardin İcra Dairesi Müdürlüğü Mardin Artuklu’da 125 metrekare dükkan icradan satılıktır
İhale Kanunu2004 Sayılı İcra ve İflas Kanunu
İhale TürüSatış ve Trampa
İhalenin Yapılacağı İlMardin
İhalenin Tarihi03 Şubat 2022
İhale Saati14:00
İhale iKNILN01503518
İhaleyi Yapan İdareMardin İcra Dairesi Müdürlüğü
Benzer İhalelerBenzer İhaleler İçin Tıklayınız
İhalenin İlanı :
T.C.
MARDİNİCRA DAİRESİ
2020/156 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İli, Artuklu İlçesi, 1029 Ada, 1 Parsel, NUR Mahallesi, İZZETPAŞA Mevkii, E Blok, Zemin Kat, 52 Nolu Bağımsız Bölüm iş yeri niteliğinde olup, 10/4000 arsa paylı olup, tam hisseli olarak HALEFOĞLU TARIM VE MOBiLYA SAN. VE TİC. LTD. adına kayıtlı olan Taşınmaz, Belediye adresine göre Mardin ili, Artuklu ilçesi, Nur Mahallesi, Hastane arkası, Şahmeran Sitesi 57. Cadde, 3.Sokak Dış Kapı No:4 olduğu tespit edilmiştir. Kıymet takdirine konu taşınmaz Mardin ili, Artuklu ilçesi, Nur Mahallesinde bulunan Mardin Devlet Hastanesi arkasında yerleşimin yoğunlaştığı yerlerden biri olan arsa vasfındaki taşınmazın üzerinde 10 adet 10 katlı site olan projeden yapımı devam eden E blok olduğu ve inşaatın bitmediği görüldü.
Taşınmaz projede yapılan incelemede 125 m² alana sahip olup taşınmazın yer aldığı apartmanın henüz ince imalatlarının bitmediği inşaatının devam ettiği görülmüştür.
Adresi : Nur Mahallesi, Hastane Arkası, Şahmeran Sitesi 57. Cadde, 3. Sokak, Dış Kapı No:4 Artuklu / MARDİN
Arsa Payı : 10/4000
İmar Durumu :Dosya İçinde Bulunan İmar Çapına Göre; Değerleme konusu taşınmaz blok nizam, 10 kat müsaadeli, konut alanı, emsalin 1,5 imar ve yapılaşma şartlarına uygun tespit edilmiştir. Belediyede yapılan inceleme neticesinde Konu parselin üzerinde bulunan yapıya 01.07.2016 tarih ve 96/241 numaralı ruhsatının olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 191.663,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu takyidatındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/02/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü : 03/03/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri : MARDİN ADLİYESİ – Mardin Adliyesi Ek Hizmet Binası İcra Müdürlüğü Kalemi MERKEZ / MARDİN
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/156 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/11/2021
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

İhale Bilgileri

İhale TürüSatış ve Trampa