Orhangazi İcra Dairesi Bursa Orhangazi’de 200 metrekare arsa üzerindeki iki katlı bina icradan satılıktır

İhalenin AdıOrhangazi İcra Dairesi Bursa Orhangazi’de 200 metrekare arsa üzerindeki iki katlı bina icradan satılıktır
İhale Kanunu2004 Sayılı İcra ve İflas Kanunu
İhale TürüSatış ve Trampa
İhalenin Yapılacağı İlBursa
İhalenin Tarihi20 Şubat 2023
İhale Saati13:45
İhale iKNILN01769124
İhaleyi Yapan İdareOrhangazi İcra Dairesi
İhalenin İlanı :
Örnek No:55*
T.C.
ORHANGAZİİCRA DAİRESİ
2022/918 TLMT.
TAŞINMAZIN GAZETE İLANI
Bir borçtan dolayı aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup mahcuzun ayrıntılı görsellerine, artırmaya ilişkin şartlara ve ayrıntılı açıklamalara esatis.uyap.gov.tr adresi üzerinden 2022/918 TLMT. sayılı dosya numarası ile erişim sağlanabilir.
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, mahiyeti, bulunduğu yer, muhammen kıymeti ve önemli vasıfları
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Orhangazi İlçe, GÖLYAKA Mahalle/Köy, Büyükalan Mevkii, 543 Parsel, Söz konusu taşınmaz Bursa İli Orhangazi İlçesi Büyükalan Mevkii 543 parsel numarasında Arsa vasfıyla kayıtlı olup 200m2 yüzölçümlüdür. Taşınmaz üzerinde 1 adet zemin kat + 1. kat + çatı katlı yapı bulunmaktadır. Yapının zemin katı ve 1. katı mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmazdaki dairelerde 2/3 oda, 1 salon, 1 banyo/wc, 1 hol ve muhtelif alanlar olduğu görüldü/öğrenildi. Bina doğalgazsızdır, müstakil olduğundan asansör yoktur. Edinilen bilgiye göre:Döşemeler: Salon ve odaların zeminlerinin laminat/eski tip parke; hol, banyo, wc, mutfak gibi mekanların tabanının karo kaplı olduğu görüldü/öğrenildi. Duvarlar: Dairede bulunan duvarlar sıva üzeri yarı mat plastik boyalıdır. Banyo, WC ve mutfak tezgahı alnı ise fayans kaplı olduğu görüldü/öğrenildi. Tavan: Tüm tavan sıva üzeri tavan boyası tatbik edilmiş vaziyettedir. Lambalar basit tarzda/avizeli vb. şekilde monte edilmiş vaziyettedir. Bazı kısımlarda alçı / kartonpiyer vb. olduğu görüldü/öğrenildi. Diğer: Giriş kapısı çelik/ahşap kapıdır, iç kapılar camlı ve camsız pres ahşap kapı olduğu görüldü/öğrenildi. Dairede elektrik, sıhhi tesisat vb. bulunmaktadır. Tüm tesisatlar çalışır vaziyettedir. Pencereler ahşap/PVC doğrama imal edilmiştir, çift/tek cam olduğu görüldü/öğrenildi. Banyoda bulunan lavabolar standart kalitede üretim olduğu görüldü/öğrenildi. Armatür, musluk vb. Armatür, musluk vb herhangi bir değişiklik yapılmamış, standart tarzda olduğu görüldü/öğrenildi. Daire bu hali ile 3-A yapı sınıfına mensuptur. Söz konusu bina genel görünüm itibariyle boya, sıva, tesisat, kapı, pencere, fayans, yer karosu vb. yapı elemanlarında herhangi bir
tadilata ya da bakıma ihtiyaç olmadığı belirlenmiştir. Bina çatısı oturtma çatı olup kaplaması kiremittir. Bina giriş kapısı camlı alüminyum/demir doğrama kapıdır. Binanın baktığı 4 cephe mevcuttur. Diğer cenahında komşu yapı bulunmaktadır. Bina yola ve bahçeye bakmaktadır, göl manzaralıdır. Taşınmaz ara parsel konumludur, ara sokağa cephedir. Bina taban oturumu yaklaşık 100,00 m2, inşaat alanı ise yaklaşık 300,00 m2?dir. Dairelerin/taşınmazların kat mülkiyeti tapusu, arsa payı, irtifak tapusu vb. olmadığından bina bedeli ayrıca hesap edilerek arsa bedeline eklenecektir. Yapı yaklaşık olarak 35-40 seneliktir. Taşınmaz İznik Orhangazi ana yoluna 65 m, Bursa şehir merkezine (heykele) 35882 m, ilçe merkezine 9612 m uzaklıkta olduğu görülmüştür. Ulaşım imkanları mevcuttur. Belediyesinin 1/1000 uygulama İmar plan sınırları dışında yer almaktadır. Taşınmaz telefon, su, elektrik, kanalizasyon vb. altyapı hizmetlerinden kısmen yararlanmaktadır. Köy merkezinde olmasından dolayı sosyal ve kültürel faaliyetlerden kısmen yararlanmaktadır. Taşınmazın topoğrafik yapısı %1-2 eğimlidir. Belediye Hizmetlerinden kısmen faydalanmaktadır. Göle mesafesi 119 metre, Hastaneye 10551 metre, Belediyeye 9582 metre civarıdır. Yığma/hatıllı şekilde inşa edilmiş bina çeşitli mahallere yakındır, bunlar ara yol, yerleşim yerleri, camii, köy merkezi vb. 'dir. Bina ara yola ve bahçeye bakmaktadır.
İmar Durumu : 1/25.000 ölçekli İznik Gölü Nazım İmar Planında kırsal yerleşim alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.051.800,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.
Artırma Bilgileri
1.Artırma Başlangıç Tarih ve Saati : 20/02/2023 - 13:45
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bitiş Tarih ve Saati : 27/02/2023 - 13:45
2.Artırma Başlangıç Tarih ve Saati : 16/03/2023 - 13:45
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bitiş Tarih ve Saati : 23/03/2023 - 13:45
(İİK m.114 ve m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İhale Bilgileri

İhale TürüSatış ve Trampa