Torbalı İcra Dairesi İzmir Torbalı’da 74 metrekare dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

İhalenin AdıTorbalı İcra Dairesi İzmir Torbalı’da 74 metrekare dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)
İhale Kanunu2004 Sayılı İcra ve İflas Kanunu
İhale TürüSatış ve Trampa
İhalenin Yapılacağı İlİzmir
İhalenin Tarihi20 Aralık 2022
İhale Saati10:00
İhale iKNILN01738406
İhaleyi Yapan İdareTorbalı İcra Dairesi
Benzer İhalelerBenzer İhaleler İçin Tıklayınız
İhalenin İlanı :
T.C.
TORBALI
İCRA DAİRESİ
2021/661 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : İzmir ili Torbalı ilçesi ,Ayrancılar Mahallesi , Ayrancılar Mevkii, 165 Ada. 22 parsel, Zemin kat, 24 nolu bağımsız bölüm dükkan nitelikli, 275/7860 Arsa paylı, 1.016,88 M2Ana taşınmaz yüzölçüm taşınmazdır.
İmar Durumu:İmar Durumu: Ayrancılar Mah. 165 ada, 22 numaralı parselin Mülga Ayrancılar Belediye Meclisinin 04.10.2002 tarih ve 6 sayılı kararı ile onaylanan Ayrancılar Mah. 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planında "konut Alanı bitişik nizam 3 kat" olarak belirlendiği tespit edilmiştir.
Taşınmazın Özellikleri : Taşınmaz üzerinde Bodrum+ zemin+2 kat olmak üzere toplam 4 katlı iki bloktan oluşan yapı olduğu, yapının yola cepheli ön blokunun zemin katında 3 adet dükkan bulunduğu, üst katlarının ve arka blokun mesken nitelikli bağımsız bölümlerden oluştuğu tespit edilmiştir. Taşınmazın arka blok bodrum katında sığınak ve otopark mahalleri bulunmaktadır. Satışa konu dükkan yola cepheli ön blokte yer almaktadır. Taşınmaz iki bloklu yapının Mehmet Akif ersoy caddesine cepheli ön blokunun zemin katında yer almaktadır. Zemin katta üç adet dükkan bulunmaktadır. Satışa konu dükkan üç dükkanın ortasında bulunan dükkandır. alanı 74,00 m2 .arsa payı 275/7860 dır. Taşınmaz her türlü Belediye hizmetinden yararlanmaktadır. ulaşım imkanları iyidir. çevresi yenilenmektedir. Cadde boyunca yapılan binaların zemin katları ticari nitelikli dükkanlardan oluşmaktadır. Taşınmaz İzmir-Torbalı yoluna 260 metre mesafede olup Ayrancılar Merkezine yürüme mesafesindedir.
Adresi : Ayrancılar Mah.165 Ada 22 Parsel Zemin Kat 24 No.Lu Bağımsız Bölüm Torbalı / İZMİR
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : dosyasında yazılı olduğu gibidir
1. Satış Günü : 20/12/2022 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/01/2023 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : TORBALI ADALET SARAYI MEZATSALONU TORBALI/İZMİR -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı :İzmir ili Torbalı ilçesi Pancar Mah. Köyiçi mevkii, 399 ada,11 parselde kayıtlı Zemin kat 13 no.lu bağımsız bölüm Dükkan.117/541 arsa paylı 541,76-m2 ana taşınmaz yüzölçümü.
İmar Durumu: Torbalı Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 08/06/2021 tarih E.6385 sayılı yazılarında Pancar Mahallesi 399 ada 11 numaralı parselin Pancar Mahallesi 1/1.000 ölçekli uygulama İmar Planında "Ticaret-Konut (TİCK) Alanı. ayrık-ikiz Nizam 4 kat^" olarak belirlendiği belirtilmiştir. Ana Taşınmaz Özellikleri : Satışa konu bağımsız bölümün yer aldığı ana taşınmaz 399 ada 11 parsel 541,76 m2 yüzölçümlü ve arsa nitelikli olup üzerinde zemin+3 katta zemin katta 1 dükkan ve 12 mesken bağımsız bölümde oluşan 3 sınıf B grubu betonarme karkas bina bulunmaktadır. Parsel dikdörtgene yakın şekline ve düz bir zemine sahiptir. Parsel Pancar İzban istasyonuna 100 m mesafede. İstasyon Caddesine cepheli ve ara parseldir. Satışa konu 13 no.lu bağımsız bölümün Özellikleri: 1 dükkan ve 1 wc hacminden oluşmaktadır. Yapılan gözlemlere göre Binanın kaba inşaatı dış sıvası ve boyası yapılmış diğer tüm imalatlar yönündenna tamamdır. Dükkan dış cephesinde herhangi bir duvar veya doğrama ile kapalı değildir. Zemini beton. duvarları sıvalı ancak boyasız, kolonlar ve tavanı sıvasız tuvalet sıvalı ancak kaplamasız ve tefrişatsız durumda olup genel itibariyle na tamam durumdadır. Ayrıca bağımsız bölümün yer aldığı binada na tamam durumdadır. Belediye arşivinde yapılan

araştırmalar neticesinde herhangi bir ruhsat projeye ulaşılamamıştır. yerinde alınan ölçüleri itibariyle 280,00 m2 kullanım alanına sahiptir.Taşınmazın yakın çevresi konut fonksiyonlu olup bu yönde gelişmesini sürdürmektedir. ulaşımı kolaydır. Yaklaşık olarak Pancar izban istasyonuna 100 m. İzmir Aydınotobanına 3km. Ayrancılar'a 5 km. ve Torbalı ilçe merkezine 12 km. mesafededir.
Adresi : Kazım Karabekir Mahallesi İstasyon Caddesi No.41/1 Torbalı İzmir Torbalı / İZMİR
Kıymeti : 800.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : dosyasında yazılı olduğu gibidir
1. Satış Günü : 20/12/2022 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 19/01/2023 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : TORBALI ADALET SARAYI MEZATSALONU TORBALI/İZMİR -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/661 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7-Tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapudakayıtlı adreslerinde bulunmayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceği ilan olunur.05/10/2022

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İhale Bilgileri

İhale TürüSatış ve Trampa